...


Pawłów od wieków związany był z garncarstwem, a pierwsze wzmianki o istnieniu zawodu garncarza pochodzą z końca siedemnastego wieku.

W okresie międzywojennym w Pawłowie pracowało ponad 100 garncarzy, a tutejsze naczynia trafiały nie tylko na lokalne targowiska ale były obecne na terenie całej Polski. Po wojnie naczynia szkliwione zaczęły być wypierane przez garnki i misy metalowe, dlatego też pawłowscy garncarze zaczęli wytwarzać głównie ceramikę siwą tzw. "siwaki". Pawłowskie siwaki znane były w całej Polsce.

Obecnie w Pawłowie garncarzy można policzyć na palcach jednej ręki, a czynnych zawodowo jest już tylko dwóch. Pracownia garncarska CERAMIT jest jedynym warsztatem, który zawodowo zajmuje się wyrobem ceramiki.

Pracownia została założona w 2003 roku. Jest to firma rodzinna łącząca tradycyjną sztukę tworzenia oraz wypału z nowoczesnym wzornictwem. Oprócz naczyń dekoracyjnych znajdą Państwo u nas również wzory ludowe a także robione na indywidualne zamówienia.

Jeśli zainteresowała Państwa nasza oferta to prosimy o kontakt a wyślemy cennik wyrobów. Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie. Przy zamówieniach hurtowych istnieje możliwość uzyskania atrakcyjnych rabatów lub bezpłatnej dostawy.